گفت و گویی با همکاران بخش CSR

بخش استرلیزاسیون یکی از ارکان اصلی اتاق عمل است. اگر بیمارستان را به یک مثلث تشبیه کنیم، ضلع اول این مثلث را بیمار، ضلع دوم را جراح و تیم درمان و ضلع سوم را ابزار و تجهیزات تشکیل می دهند. در واقع نقش CSR در ضلع سوم این مثلث مشهود است که هدفش فراهم کردن حداکثر ایمنی برای بیماران است و این کار را باید از طریق تضمین ایمنی و استریل ابزار و تجهیزات برای اتاق عمل و کل بیمارستان انجام  بدهد. فردا و از ساعت ۱۳ در سالن آموزش بیمارستان کلاسی با همین عنوان با حضور خانم چراجی مسئول بخش CSR برگزار خواهد شد. به همین بهانه سری زدیم به این بخش و با سه تن از همکاران این بخش هم‌صحبت شدیم.

از طریق خبرنامه از اخبار بیمارستان مطلع می شویم

در سال ۸۶ و با مصاحبه مستقیم با شخص آقای دکتر صارمی وارد این بیمارستان شدم. زمانی که این بیمارستان در حال احداث بود، هر روز ساختمان در حال ساخت آن را می دیدم و با خود می گفتم که بعد از راه اندازی این بیمارستان باید اینجا مشغول به کار شوم.
تا آن زمان در بیمارستانهای مختلفی کار کرده بودم اما بعد از ورود به این بیمارستان متوجه این موضوع شدم که این جزیره با تمام محلهای قبلی کارم متفاوت است که دلیل آن اول وجود شخص آقای دکتر صارمی است که رفتار بسیار محترمانه ای با پرسنل دارد و منبع انرژی مثبت هستند و دلیل دیگر ا ینکه محیط بیمارستان بیشتر به زنان اختصاص دارد و بیشتر خبرهای خوش مثل تولد و … را می شنویم و از این نظر با بیمارستانهای دیگر بسیار متفاوت است. در واقع مراجعین به این بیمارستان، بیمار نیستند و می توان به آنها عنوان مددجو را نسبت داد.
در زمان ورود به بیمارستان، در اتاق عمل مشغول به فعالیت شدم. مدتی به اورژانس منتقل شدم و دوباره به محیط اتاق عمل برگشتم و مسوول بخش CSR شدم.
در جزیره صارم اگر پیشنهاد و یا انتقادی داشته باشیم به آن رسیدگی می شود و این باعث شده که فضای بیمارستان، به فضایی فوق العاده مثبت تبدیل شود و پرسنل با همدیگر بسیار صمیمی و خوب هستند.
خالی از لطف نیست اشاره کنم به خبرنامه صارم که هر روز در اختیار بخش های مختلف بیمارستان قرار می‌گیرد. اولین باری که خبرنامه صارم را دیدم خیلی ذوق کردم. اولا اینکه کار جدیدی است و من در هیچ کجای دیگر نمونه آن را ندیده بودم. دوم اینکه از آنجا که محل کار من، محیط بسته ای است و با همکاران دیگر و ارباب رجوع ارتباط خاصی نداریم کمتراز اخبار بیمارستان باخبر می شویم. به همین دلیل این بولتن برای ما جالبتر و تاثیرگذارتر از پرسنل بخش های دیگر است. اخبار بیمارستان، سالروز تولدها و مناسبت‌ها از طریق این خبرنامه به گوش ما می رسد. از همه اینها مهمتر اخبار مورنینگ ریپورت است که به خودی خود آموزشگاهی مناسب و فرصتی است برای تبادل تجربیات همکاران به یکدیگر و استفاده از راهنمایی های شخص آقای دکتر صارمی که از طریق این خبرنامه از محتویات این جلسه با خبر می شویم.
دست همگی درد نکند. خسته نباشید.
خاتون چراجی / مسوول بخش CSR

کار ما ارتباط مستقیم با جان بیماران دارد

بخشی که در آن مشغول به کار هستم دارای اهمیت فراوانی است. به همین دلیل احساس می کنم کارم مهم است و آن را دوست دارم. ما باید نهایت دقت را در کارمان داشته باشیم. چرا که نتیجه کار ما ارتباط مستقیم با سلامتی و جان بیمار دارد و من سعی می‌کنم کارم را به بهترین شکل انجام دهم. از سال ۹۱ وارد بیمارستان صارم شده ام و یک سال بعد از ورودم وارد بخش CSR شدم و همچنان در این بخش مشغول به فعالیت هستم. از همکاران خوبم هم تشکر و قدردانی می کنم، زیرا زمانی که مشکلی برای من یا هر شخص دیگری پیش می آید همه خودشان را درگیر آن مشکل می کنند تا راه حلی برای آن پیدا کنند. همگی خسته نباشید.
مهری جدی

پول صارم برکت دارد

نزدیک ۱۱ سال است که در بیمارستان صارم مشغول به کار
می باشم. محیط بیمارستان، فضای حاکم بر بیمارستان و خلاصه همه چیز این بیمارستان خوب است و به من آرامش می دهد.
می خواهم اشاره به نکته ای کنم که شاید بعضی ها به آن رسیده باشند. به نظر من پول این بیمارستان برکت دارد. خیلی ها را می شناسم که در زمان ورودشان به بیمارستان، چیزی نداشتند اما به برکت وجود این بیمارستان، صاحب خیلی چیزها شده اند. خود من به برکت پول
دریافتی ام از این بیمارستان صاحب خانه شده ام و از این بابت خیلی راضی هستم. خدا قوت به همه همکاران.
آمنه سالاری

ارسال یک دیدگاه